تاریخ انتشار:۱۹ شهریور ۱۳۹۷ در ۱:۳۲ ب.ظ
Print This Post

تیزر جنجالی «رویای شب تابستان» مجوز نداشت

مدیرکل هنرهای نمایشی در پی توقیف «رویای شب تابستان» و بازداشت کارگردان این نمایش موزیکال و همچنین مدیر تئاترشهر گفت: در حال طی‌کردن مراحل قانونی برای رفع بازداشت این دو هنرمند هستیم.

به گزارش فارس، روز گذشته به دلیل پخش تیزری غیررسمی از نمایش «رویای شب تابستان» به کارگردانی مریم کاظمی در فضای مجازی که با رقص مردان و زنان همراه بود، دستور توقیف این نمایش از سوی مراجع قضایی صادر شد.

به این ترتیب، مریم کاظمی کارگردان این نمایش و سعید اسدی مدیر مجموعه تئاتر شهر به دادگاه فرهنگ و رسانه فراخوانده شدند و قاضی حکم قرار موقت را برای آنها صادر کرد که با توجه به پایان وقت اداری و آماده نشدن وثیقه، هر دو به بازداشتگاه منتقل شدند.

شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی صبح امروز درباره این اتفاق و توقیف نمایش «رویای شب تابستان» که آخرین شب اجرای خود را پیش از ماه محرم در سالن اصلی تئاتر شهر می‌گذرانده است، به خبرنگار تئاتر فارس گفت:‌ در حال طی‌کردن مراحل قانونی رفع بازداشت خانم کاظمی و آقای اسدی هستیم و همین الان هم در دادگاه حضور داریم.

وی درباره تیزری که از نمایش رویای شب تابستان پخش شده بود، مدعی شد: متأسفانه ما اطلاعی از انتشار این تیزر نداشتیم و این تیزر مجوز نداشته است.

مدیر کل هنرهای نمایشی بدون آن‌که به مسأله رقص زنان در این نمایش اشاره کند، اظهار داشت: نمایش هیچ مشکلی نداشته است، منتها تیزر به نحوی منتشر شده که گویا شبهاتی دارد و سوءتفاهم‌هایی را در فضای مجازی ایجاد کرده و در نهایت هم کار به مراجع قضایی رسیده است.

کرمی یادآور شد: علت بازداشت شدن خانم کاظمی و آقای اسدی پایان یافتن وقت اداری روز گذشته بود که امیدوار هستیم به زودی این مشکل حل شود.

به گزارش فارس، نمایش «رویای شب تابستان» تازه‌ترین نمایش گروه تئاتر مستقل به کارگردانی مریم کاظمی بود که پس از اتمام جشنواره آیینی سنتی در شهریور ماه و در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر اجرایش را آغاز کرد. این نمایش اثری از ویلیام شکسپیر است که با ترجمه مریم کاظمی به اجرا در آمد.


دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*