تاریخ انتشار:۲۰ شهریور ۱۳۹۶ در ۲:۴۳ ب.ظ
Print This Post

کتاب ۱۹ درصد گران‌تر شد

نگاهی به آمارهای نشر در موسسه خانه کتاب نشان می‌دهد که قیمت کتاب نسبت به مرداد سال گذشته با ۱۹ درصد افزایش مواجه شده است.

به گزارش هفت راه به نقل از تسنیم، بر اساس آمارهای نشر موجود در موسسه خانه کتاب‌، در مرداد ماه سال جاری،‌ تعداد ۸ هزار و ۲۵۹ عنوان کتاب منتشر شده است. از این میان هزار و ۸۸۶ عنوان کتاب ترجمه و ۶هزار و ۳۷۳ عنوان تالیف بوده‌اند. هم‌چنین ۵ هزار و ۶۴ عنوان چاپ نخست و ۳ هزار و ۱۹۵ عنوان چاپ مجدد هستند.

مقایسه آمارهای مرداد ماه سال جاری با مرداد سال گذشته نشان می‌دهد که تعداد عناوین منتشره در مرداد امسال در مقایسه با ۶ هزار و ۲۶۹ عنوان کتاب در دوره زمانی مشابه سال گذشته‌، ۱۹ درصد افزایش داشته است.هم‌چنین شمارگان متوسط کتاب‌‌ها در مرداد سال جاری هزار و ۵۵ نسخه بوده است که نسبت به مرداد ماه سال گذشته ۲ درصد افزایش داشته است.

قیمت متوسط کتاب در مرداد سال جاری ۱۷ هزار و ۹۷۰ تومان بوده است که نسبتاً به سال گذشته ۱۹ درصد رشد را شاهد هستیم.

قدیانی‌، براق‌، آریا نوین،‌ ذکر‌، هوپا،‌ نوای مدرسه‌، سایه گستر،‌ برف‌، جنگل و افق ده ناشر پرکار بخش کودک بوده‌اند،در بخش بزرگسال نیز عمده ناشران عمومی از جمله ناشران

آموزشی و دانشگاهی بوده‌اند.

استان تهران ۷۰ درصد آمار کتاب‌های منتشره را به خود اختصاص داده‌ است‌، بعد از آن قم،‌ خراسان رضوی‌و آذربایجان شرقی در رتبه‌های بعد قرار دارند.


دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*