تاریخ انتشار:۲۲ مرداد ۱۳۹۶ در ۷:۳۳ ب.ظ
Print This Post

جشن حافظ؛ از اهدای جایزه علیخانی به خانواده شهید حججی تا تمجید از فیلم جدید مدیری توسط سیروس الوند

هفدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ شب گذشته شنبه ۲۱ مردادماه در تالار وزارت کشور ببرگزار و بالغ‌ بر چهار ساعت به طول انجامید.

از آنجایی‌که سال‌های گذشته علی معلم خود اجرای این برنامه را به عهده داشت، امسال جشن حافظ در حالی برگزار شد که علی معلم جایش در میان هنرمندان بسیار خالی بود و مهران مدیری اجرای برنامه را بر عهده گرفت.

در ابتدای این مراسم با پخش صوتی از صحبت‌های شهید محسن حججی و وصیت به پسرش، یاد این شهید گرامی داشته شد. سپس امین معلم فرزند کوچک علی معلم به حضار به زبان فارسی و انگلیسی خوشامد گفت. در ادامه ضمن پخش تصویری از مرحوم علی معلم، کلیپی از مراسم جشن حافظ در سال‌های گذشته پخش شد و رضا یزدانی به اجرای چند قطعه موسیقی پرداخت. شیلا خداداد در ادامه مراسم، شعر و متنی درباره خداوند و خلقت خواند.

هفدهمین جشن حافظ در تالار وزارت کشور

سپس امید معلم فرزند، علی معلم گفت: به هفدهمین جشن حافظ این بار بدون پدر خوش‌آمدید، همه می‌دانید که چگونه آمدن این راه بدون او سخت بود اما او همیشه معتقد بود این راه باید ادامه پیدا کند و همیشه از ما می‌خواست این جشن برگزار شود و اگر انرژی شما نبود این جشن برگزار نمی‌شد. شما حامی ما در برگزاری تنها جشن خصوصی و مستقل ایران هستید. نبود پدرم باورکردنی نیست اما تقاضا می‌کنم انرژی خود را نگه‌دارید، کاری می‌کنیم که حضور پدر حس شود.

مهران مدیری نیز گفت: کار سختی به من واگذار شده است که به‌جای علی معلم امشب قرار بگیرم و برنامه را اجرا کنم، امشب شب پرستاره‌ای است، جای علی معلم خالی است اما مطمئنم او اینجا است و از شور و نشاط شما کیف می‌کند. خواهش می‌کنم به یاد علی معلم همه تا انتهای برنامه حضور داشته باشید.

مدیری سپس از حضار خواست تا به یاد علی معلم یک دقیقه سکوت کنند و بعد از آن اولین بخش از جشن حافظ با اهدای نشان فیروزه‌ای علی معلم به بهترین سینماگر آغاز شد.

تندیس ویژه علی معلم

آذر معماریان همسر علی معلم به صحنه آمد و گفت: از همه شما تشکر می‌کنم که امشب به یاد علی معلم چراغ این جشن را روشن نگه داشتید. امسال به دلیل اینکه علی معلم تندیس‌های حافظ را پسندیده بود یکی از این تندیس‌ها را به نام او طراحی کردیم و در آن از فیروزه‌ایی که نشانی از علی معلم است استفاده کردیم. این نشان امسال به یکی از سینماگران تعلق می‌گیرد اما از سال‌های بعد ممکن است به یک ایرانی برسد که نام ایران را پرآوازه کرده است.

این تندیس به اصغر فرهادی رسید و ساره بیات به نمایندگی از او به روی سن رفت.

فرهادی در پیامی تصویری گفت: امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند، هیچ شبی به‌اندازه امشب جای خالی علی احساس نمی‌شود. برای خانواده او آرزوی تندرستی دارم.

ساره بیات نیز در سخنانی عنوان کرد: نمی‌دانم چه باید بگویم فقط می‌خواستم امشب جای علی معلم را خالی کنم و خوشحالم این تندیس را از طرف او به اصغر فرهادی می‌رسانم.

هفدهمین جشن حافظ در تالار وزارت کشور

برای اهدای جایزه دستاورد نوشتاری جواد طوسی روی صحنه آمد و این جایزه را به شهرام جعفری‌نژاد اهدا کرد.

طوسی با اشاره به شکل‌گیری خانه فرهنگ گفت: ویژگی بارز شهرام جعفری‌نژاد مستقل بودن است، یادم است شهرام در شماره ۳۸ مجله فیلم کار خود را آغاز کند که البته از همان اول گزیده کار بود و سپس در نشریه‌ای به نام صنعت سینما کارکرد و چند سال پایمردانه در نشریه خود فعالیت داشت. من و او به بهرام بیضایی ارادت ویژه داریم.

جعفری‌نژاد نیز گفت: علی جان دیدی بالاخره آمدم، اصلاً فکر نمی‌کردم روزی که تو نباشی این جایزه را بگیرم، مدام به این فکر می‌کنم تو برمی‌گردی.

وی افزود: خانه فرهنگ پاتوق من، علی و جواد بود و ما باهم ضمن صحبت کردن، فیلم می‌دیدیم.

جعفری‌نژاد در ادامه به نقل خاطراتی از علی معلم پرداخت و اظهار کرد: او با همه کارهایش حتی با رفتنش ما را مبهوت کرد، نمی‌دانم چه زمان دوباره تو را می‌بینم اما امیدوارم جای خوبی برای ما در آن دنیا بگیری.

مهران مدیری سپس گفت: حتماً علی معلم دوست ندارد ما غمگین باشیم پس بهتر است حال‌مان را عوض کنیم.

علی در قلب ما جای دارد

در ادامه مراسم، بزرگداشت محمدعلی کشاورز انجام شد و جمشید مشایخی برای اهدای جایزه به سن آمد اما از اینجایی‌که برخاستن برای استاد کشاورز سخت بود مهران مدیری گفت ما برای اهدای جایزه به‌سوی او می‌رویم و سپس به سمت او رفتند و جایزه را اهدا کردند.

کشاورز در سخنانی گفت: یاد آن بزرگوار علی معلم را گرامی می‌دارم، او در مجله خود تنها درباره سینما حرف نمی‌زد بلکه درباره تئاتر هم‌صحبت می‌کرد. اگر ما اعتقادداریم که سینمای‌مان باید در دنیا شاخص باشد باید تئاتر قوی داشته باشیم. من خوشحالم که امشب سرورانم همچون جمشید مشایخی را می‌بینم. برای مردم ایران آرزوی موفقیت دارم این را هم باید بگویم که اگر تئاتر، تئاتر شود سینما هم جان می‌گیرد.

جمشید مشایخی هم بیان کرد: علی در قلب ما جا دارد. من خاک‌پای همه شما هستم. سپس لوح حافظ را به استاد کشاورز اهدا کرد.

مهران مدیری در ادامه با اشاره به تیپ‌های گلزار و حیایی در جشن حافظ گفت: امین حیایی را ببینید. گلزار را ببینید. اگر این‌ها با این تیپ‌ها سلبریتی هستند من دولبریتی‌ام! اصلا گلزار رو ببینید وای چه تیپی…

 سپس داریوش ارجمند برای اهدای جایزه بهترین فیلم مستند روی صحنه آمد. او گفت: واقعاً بدون علی معلم سخت است، از وقتی از در وارد شدم دلم گرفت اما او همیشه با ما است. آن روزهای اول فکر می‌کردم سینما بی پشت‌وپناه شد و درست فکر می‌کردم.

حافظ به “دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری” رسید

در این بخش جایزه به بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم برای فیلم “دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری” تعلق گرفت. بهتاش صناعی‌ها پس از دریافت جایزه از عوامل مجله دنیای تصویر و آذر معماریان تشکر کرد.

در ادامه آزیتا حاجیان و کوروش تهامی روی صحنه آمدند. حاجیان گفت: امیدوارم همه هنرمندان و عزیزان سلامت باشند. روح علی معلم شاد. تهامی نیز با خواندن شعری یاد علی معلم را گرامی داشت.

هفدهمین جشن حافظ در تالار وزارت کشور

 بهترین فیلم‌نامه مجموعه تلویزیونی برای “لیسانسه‌ها”

در این بخش تندیس بهترین فیلم‌نامه مجموعه تلویزیونی به سروش صحت و ایمان صفایی برای “لیسانسه‌ها” اهدا شد.

صحت پس از دریافت جایزه‌اش گفت: خوشحالم که در اینجا هستم و خوشحالم این جایزه را ما گرفتیم. او به کتی که در تن داشت اشاره کرد و گفت: من‌ بعد از ۱۷ سال این کت را درمی‌آورم، اما این کت را دور نمی‌اندازم بلکه این کت را نگه می‌دارم و برای ۱۷ دوره بعد یک کت دیگر می‌خرم.

جایزه ویژه هیئت‌داوران برای محمدرضا گلزار

در ادامه امیر پوریا برای اهدای تندیس ویژه هیئت‌داوران روی صحنه آمد و گفت: این جایزه بسیار مهم است، من اینجا هستم که از سوی دیگر داوران جایزه را به کسی اهدا کنیم که سال‌ها پیش وقتی علی معلم با او مصاحبه کرد از آثار او یادکرد. او گفت این جایزه توسط حمید نعمت‌الله و علیرضا رئیسیان اهدا می‌شود.

رئیسیان با حضور روی سن گفت: تا شقایق هست زندگی باید کرد، امشب افراد زیادی هستند و یاد علی زنده است.

وی افزود: همیشه ستاره‌ها لطافت آسمان هستند و قرار است امشب به یک ستاره جایزه بدهیم. این جایزه به محمدرضا گلزار برای ایفای نقش در عاشقانه و سلام بمبئی اهدا می‌شود.

گلزار با تشکر از هیئت‌داوران گفت: جای معلم خالی است، مطمئنم که شما هم با من هم‌عقیده هستید که نمی‌شود تصور کرد او حضور ندارد، من این جایزه را بعد از ۱۷ سال به فال نیک می‌گیرم و از عوامل این دو پروژه و هوادارانم که حامی من بودند تشکر می‌کنم.

در ادامه مراسم الهام حمیدی و میلاد کی مرام برای اهدای جایزه بهترین بازیگر زن کمدی زنجیره روی سن آمدند. حمیدی گفت که امیدوار است که او یک روز این جایزه را ببرد و سپس میلاد کی مرام سیما تیرانداز را برای بازی در سریال “پادری” نام برد.

در ادامه کاندیدهای تندیس بهترین بازیگر مرد کمدی در حوزه سریال نام‌برده شد. مرجانه گلچین در این بخش برای اعلام جایزه بهترین مرد کمدی سریال‌ها روی سن آمد و گفت: من به خاطر علی معلم تیپ سفید زدم. او همیشه در قلب ماست.

گلچین اعلام کرد که تندیس این بخش به هوتن شکیبا برای سریال “لیسانسه‌ها” اهدا می‌شود. شکیبا روی سن آمد و درباره آشنایی‌اش با علی معلم سخنانی بیان کرد و گفت: آشنایی من با او در جشن پانزدهم بود که از من خواست با صدای دیبی صحبت کنم. الآن نه او هست و هم دیبی ۲ سال است که ممنوع الفعالیت است و امیدوارم بتواند دوباره‌کار کند. وی این جایزه را به پدرش تقدیم کرد.

هفدهمین جشن حافظ در تالار وزارت کشور

شب عاشقانه‌ها

در بخش بهترین بازیگر زن درام تلویزیونی از هنگامه قاضیانی و امین حیایی دعوت شد تا تندیس‌ها را اهدا کنند. قاضیانی بیان کرد: جای علی معلم خیلی خالی است اما او حضور دارد. خیلی خوشحالم که جایزه را به کسی می‌دهم که با او خاطره‌های خوبی دارم و او کسی جز ساره بیات برای سریال عاشقانه نیست.

ساره بیات بعد از دریافت جایزه‌اش از هیئت‌داوران و از معماریان برای برپایی این جشن تشکر کرد.

پوران درخشنده و اسحاق خانزادی برای اهدای جایزه بعدی آمدند و درخشنده عنوان کرد: علی معلم رفت ولی جشن حافظ ماند. در بخش بهترین بازیگر مرد درام تندیس حافظ به هومن سیدی برای سریال عاشقانه تعلق گرفت.

سیدی گفت: فکر می‌کنم فقط در ایران این اتفاق رخ می‌دهد که درآن‌واحد هم خوشحال باشید و هم ناراحت و من خوشحال هستم برای دریافت این جایزه و ناراحتم که علی معلم نیست.

برای اعلام جایزه بهترین کارگردان تلویزیونی مهناز افشار روی سن آمد و گفت: خیلی خوشحالم گلزار جایزه گرفت. سوپراستار بودن نوش جانش و همچنین برای ساره بیات هم خوشحالم.

وی همچنین درباره معلم بیان کرد: سال گذشته خیلی علی معلم بازخواست شد به مکانی رفت‌وآمد داشت. آن افراد الآن ناراحت نیستند؟ حرفی نزنیم که نتوانیم جبرانش کنیم. وی در ادامه از منوچهر هادی به‌عنوان بهترین کارگردان سریال برای ساخت عاشقانه نام برد و گفت چقدر خوش به حال ماست.

هادی از علی معلم یادکرد و گفت: عاشقانه اول به مردم و دوم به مادر صوفیا یعنی یکتا ناصر تعلق دارد.

وی همچنین به مشکلات سریال عاشقانه اشاره کرد و گفت: بیشتر این مشکلات از وزارت ارشاد بود که در همه مشکلات رضا گلزار بسیار کمکمان کرد.

در ادامه مهران مدیری از “چهار قند” دعوت کرد تا روی سن بیایند تا جایزه بهترین سریال را اهدا کنند. غلامرضا نیکخواه، مهران غفوریان، یوسف تیموری و رضا داوود نژاد برای اهدای این جایزه بالا آمدند. در این بخش رضا جودی تهیه‌کننده سریال لیسانسه‌ها برنده تندیس شد.

جایزه بهترین چهره تلویزیونی، آخرین جایزه بخش تلویزیون بود که یک جایزه به احسان علیخانی مجری رسید.

لادن مستوفی به‌عنوان یکی از اهداکنندگان جایزه گفت: یاد علی معلم گرامی باد، ما تا سال‌ها وام‌دار او خواهیم بود.

یکتا ناصر نیز گفت: من هیجان‌زده بودنم به دلیل جایزه همسرم بود، برای او خوشحالم چون می‌دیدم که چه باانرژی و تحمل و بردباری پروژه را به سرانجام رساند، از خانواده معلم نیز ممنونم که این شب‌های به‌یادماندنی را رقم زدند.

هفدهمین جشن حافظ در تالار وزارت کشور

وقتی مهران مدیری و احسان علیخانی باهم قهر هستند

احسان علیخانی پس از کسب جایزه‌اش گفت: جای علی معلم امشب خالی است همان‌طور که سال‌ها در تلویزیون هم‌جایش خالی بود. در بین نامزدها دو رفیق خوب به نام رامبد و عادل دارم و نفر سوم هم مهران مدیری است که گویا مهران از من دلخور است چون هرگاه از من دعوت کرد نتوانستم به برنامه او بروم، درحالی‌که او به برنامه من آمد؛ اما باید یادی کنم از محمد صالح علا که حکم معلمی برای همه ما دارد.

وی افزود: هرکدام از ما تلقی و تصویری از حجم جسارت و شجاعت داریم، من افراد شجاع را بسیار دوست دارم و شجاعت یک حدومرزی دارد. چند روزی است عکسی دست‌به‌دست می‌شود که چشم‌های این جوان بیست‌وچندساله کاملاً مرز شجاعت و این معادله را تغییر داده است. خدا باعث‌وبانی هر جنگی را به زمین گرم بزند، اما از چشم‌های مهدی حججی نمی‌شود گذشت و دوست دارم جایزه‌ام را به خانواده محسن حججی این بچه شیر ایرانی تقدیم کنم.

سعید راد در ادامه برای اهدای جایزه دوم ابتدا مقابل محمدعلی کشاورز تعظیم کرد و گفت: دوست دارم از نوید محمد زاده که بازی بسیار خوبی نیز دارد یاد کنم.

وی در ادامه یادی از علی معلم کرد و اظهار کرد: سال‌هایی که در غربت بودم افرادی در آنجا برنامه اجرا می‌کردند، مردی را دیدم که فوق‌العاده بود، او کسی نیست جز مهران مدیری.

تندیس دوم این بخش به مهران مدیری اهدا شد. مدیری گفت: این پنجمین تندیسی است که از جشن حافظ می‌گیرم و خوشحالم که این جایزه را از دست سعید راد گرفتم.

وی در ادامه با شوخی بیان کرد: احسان علیخانی چه گفت؟ گفت من با او قهرم؟ بله درست است قهرم! این را هم بگویم که محمد صالح علا کسی است که همه ما در تلویزیون شاگردش بوده‌ایم و به نظرم همه جایزه‌های دنیا را باید به او داد.

نشان کیارستمی برای رضا درمیشیان

نوبت به اهدای نشان عباس کیارستمی رسید که دومین سال آن است. همایون ارشادی برای اهدای این نشان روی سن آمد و گفت: از خانواده علی معلم که کاری کردند این جشن ادامه پیدا کند تشکر می‌کنم، مطمئنم حضور معنوی علی معلم و عباس کیارستمی سال‌ها ادامه خواهد داشت.

این جایزه به رضا درمیشیان تعلق گرفت. درمیشیان پس از کسب جایزه‌اش گفت: من نبود کیارستمی و معلم را باور ندارم اما می‌دانم حتماً آن‌ها در اینجا حضور دارند.

در ادامه مراسم مهران مدیری از کیهان کلهر به‌عنوان یک چهره جهانی یادکرد و نام او را به‌عنوان برنده بهترین سازنده موسیقی متن اعلام کرد. مدیری به حضور کیهان کلهر اشاره کرد که در هیچ مراسمی شرکت نمی‌کند و او برای موسیقی متن فیلم لانتوری روی سن آمد و گفت: خیلی ممنونم از شما. امیدوارم لایق محبتتان باشم.

در بخش دیگر سیدضیاالدین دری برای اهدای جایزه بهترین تندیس دستاورد هنری روی صحنه آمد و گفت: امشب شب علی معلم است. انشالله تا سی سال دیگر این جشن ادامه یابد و به جشنی مستقل در خاورمیانه تبدیل شود.

جایزه این بخش به عبدالله اسکندری برای چهره‌پردازی سه‌بعدی لانتوری تعلق گرفت و اسکندری با تشکر از خانواده علی معلم اظهار کرد: به رضا درمیشیان تبریک می‌گویم و می‌خواهم از شهامتش تشکر کنم.

بعد از تبریک‌های اسکندری، مدیری با شوخی گفت که آیا نمی‌خواهید از من تشکر کنید؟ چون من و اسکندری سال‌هاست اسنوکر بازی می‌کنیم و او همیشه مرا می‌برد و آخرین بار من او را بردم و به همین دلیل از من تشکر نکرد.

در میان مراسم کلیپی از هنرمندان زنده و درگذشته در دوران مختلف جشن حافظ و سخنان کوتاهی از جایزه گرفتن آن‌ها نمایش داده شد.

5M9A6909

در ادامه لوریس چکناواریان روی سن آمد تا برنده جایزه بهترین ترانه را اعلام کند. تندیس حافظ بهترین ترانه تیتراژ اهدا شد به سالار عقیلی برای قطعه خون غزل در سریال معمای شاه. عقیلی گفت: خوشحالم باوجود مشکلاتی که سال گذشته بود این جشن برگزار شد، بها دادن به هنر این مرزوبوم از وظایف همه ما و دولت است. او همچنین با یادی از زنده‌یاد افشین یداللهی قطعه‌ای را زنده اجرا کرد.

مهران مدیری در سخنانی عنوان کرد: امشب از همه درگذشتگان یاد شد و من هم می‌خواهم نام عارف لرستانی را بیاورم (تشویق حضار) روحش شاد.

در ادامه مراسم جایزه بخش تدوین و فیلم‌برداری سینمایی اهدا شد. نسرین مقانلو و بهنوش بختیاری برای اهدای جایزه روی سن آمدند.

جایزه بهترین تدوین تعلق گرفت به سجاد پهلوان‌زاده برای ماجرای نیمروز. پهلوان‌زاده در سخنانی گفت: ما جوان‌ها کمی دیر رسیدیم و آقای معلم را خوب ندیدیم. روحش شاد. از پدر و مادرم تشکر می‌کنم. آقای مدیری! تدوین فیلمتان خیلی خوب نبود، اما ما دوستتان داریم.

او پس از دریافت جایزه‌اش در صحبتی عجیب خطاب به مهران مدیری گفت: «تدوین فیلمتان (ساعت پنج عصر) خوب نبود.» و مدیری نیز در پاسخ به او گفت: «حالا اینجا چه کاری بود!»

تندیس حافظ بهترین فیلم‌نامه به رضا عطاران برای فیلم‌نامه “دراکولا” تعلق گرفت.

عطاران نیز پس از دریافت تندیس خود گفت: تشکر می‌کنم از هیئت‌داوران. فکر می‌کنم همین‌که فهمیدند من سواد نوشتن دارم، به هم جایزه دادند! و مطمئن هستم یکی از این رأی‌ها متعلق به خود علی آقاست.

هفدهمین جشن حافظ در تالار وزارت کشور

 تندیس دوم حافظ نیز برای بهترین فیلم‌نامه سینمایی اهدا شد به نرگس آبیار برای فیلم‌نامه “نفس”.

جایزه بهترین بازیگر زن را سارا رسول‌زاده اهدا کرد که جایزه اول به فاطمه معتمدآریا برای آباجان رسید. برنده جایزه دوم بهترین بازیگر زن نیز الناز شاکر دوست برای فیلم “مبارک” بود.

نخستین تندیس بهترین بازیگر مرد سینما به جواد عزتی برای بازی در “ماجرای نیمروز” رسید.

دومین تندیس بهترین بازیگر مرد به شهاب حسینی برای بازی در فیلم فروشنده رسید که وی در سالن حضور نداشت.

سومین تندیس بهترین بازیگر مرد هم به نوید محمد زاده برای بازی در لانتوری رسید.

تندیس بهترین کارگردان سینما به محمدحسین مهدویان برای “ماجرای نیمروز” اهدا شد. او در سالن حضور نداشت و جایزه محمود رضوی تهیه‌کننده فیلم گرفت.

 محمدحسین مهدویان به دلیل تولد دخترش در سالن حضور نداشت و محمود رضوی، تهیه کننده فیلم جایزه را به جای او دریافت کرد و گفت: مثل همه یادی کنم از آقای معلم عزیز. هم قبل از جشنواره از فیلم حمایت کردند و هم زمان جشنواره. من این فیلم را در ساخت مدیون سیانور هستم. اگر آن فیلم ساخته نمی‌شد، امکان ساخت این هم نبود. جایزه مال من نیست و نمی‌توانم به کسی تقدیم کنم، اما خواهش می‌کنم همه برای شادی روح آقای معلم و قهرمان ملی مان محسن حججی صلواتی بفرستید.

هفدهمین جشن حافظ در تالار وزارت کشور

پایان بخش این مراسم حضور فاطمه معتمدآریا بود که آخرین و مهم‌ترین جایزه جشن حافظ را اعلام کرد. جایزه بهترین فیلم به “فروشنده” ساخته اصغر فرهادی رسید و فرید مصطفوی، مدیر تولید “فروشنده” روی سن آمد تا پیام اصغر فرهادی را قرائت کند.

برگزیدگان هفدهمین دوره جشن حافظ به شرح ذیل است:

**بهترین چهره تلویزیونی هفدهمین جشن حافظ عبارتند از:

احسان علیخانی (ماه عسل)

مهران مدیری (دورهمی)

 

***بهترین های بخش تلویزیون

** بهترین مجموعه تلویزیونی هفدهمین جشن حافظ

لیسانسه‌ها (به تهیه‌کنند‌گی رضا جودی)

**بهترین کارگردانی مجموعه تلویزیونی هفدهمین جشن حافظ

منوچهر هادی (عاشقانه) 

 **بهترین فیلمنامه مجموعه تلویزیونی هفدهمین جشن حافظ

سروش صحت و ایمان صفایی (لیسانسه‌ها)

 

**بهترین بازیگر مرد درام تلویزیونی هفدهمین جشن حافظ

هومن سیدی (عاشقانه)

**بهترین بازیگر مرد کمدی تلویزیونی هفدهمین جشن حافظ

هوتن شکیبا (لیسانسه‌ها)

**بهترین بازیگر زن درام تلویزیونی هفدهمین جشن حافظ

ساره بیات (عاشقانه)

**بهترین بازیگر زن کمدی تلویزیونی هفدهمین جشن حافظ

سیما تیرانداز (پادری)

****بهترین های بخش سینمای هفدهمین جشن حافظ

** بهترین فیلم مستند هفدهمین جشن حافظ

دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری (بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم)

**بهترین فیلمنامه هفدهمین جشن حافظ (دو جایزه)

نرگس آبیار (نفس)

رضا عطاران (دراکولا)

**بهترین دستاورد هنری هفدهمین جشن حافظ

عبدالله اسکندری (طراحی چهره‌پردازی سه‌بعدی لانتوری)

**بهترین فیلمبرداری هفدهمین جشن حافظ

هومن بهمنش (اژدها وارد می‌شود)

**بهترین تدوین هفدهمین جشن حافظ

سجاد پهلوان‌زاده (ماجرای نیمروز)

** بهترین موسیقی متن هفدهمین جشن حافظ

کیهان کلهر (لانتوری) 

 

 

**بهترین بازیگران مرد هفدهمین جشن حافظ (سه جایزه)

 شهاب حسینی (فروشنده)

جواد عزتی (ماجرای نیمروز)

نوید محمدزاده (لانتوری)

** بهترین بازیگران زن هفدهمین جشن حافظ (دو جایزه)

الناز شاکردوست (مبارک) برگزیده

فاطمه معتمدآریا (آباجان) برگزیده

** بهترین کارگردان هفدهمین جشن حافظ

محمدحسین مهدویان (ماجرای نیمروز)

**بهترین فیلم هفدهمین جشن حافظ

فروشنده (به تهیه کنندگی الکساندر ماله گی و اصغر فرهادی)

**بهترین های بخش ترانه تیتراژ هفدهمین جشن حافظ

سالار عقیلی (سریال معمای شاه/ قطعه «خون غزل»)


دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*